Badania sejsmiczne na morzu
Sejsmika refrakcyjna i refleksyjna to metody geofizyczne, które pomagają w rozpoznawaniu warunków geologicznych na potrzeby planowania konstrukcji morskich. Uzupełnione danymi geologicznymi uzyskanymi z odwiertów, badań CPT, badań laboratoryjnych itp., morskie badania sejsmiczne mogą zapewnić precyzyjny model wgłębnej budowy geologicznej.
Morskie badania sejsmiczne o ultrawysokiej rozdzielczości oferowane przez GT to narzędzie redukujące ryzyko inwestycyjne, służące do mapowania płytkich podpowierzchniowych struktur geologicznych w lokalizacjach odwiertów poszukiwawczych, do wstępnej oceny geozagrożeń dla lokalizacji farm wiatrowych i tras kablowych, a także platform posadowionych na dnie morskim.
Specjalizujemy się w sejsmice morskiej UHR, ze szczególnym uwzględnieniem oceny geozagrożeń na morzu, która obejmuje zintegrowaną akwizycję , przetwarzanie i interpretację danych sejsmicznych.
Wykorzystywany przez nas sprzęt sejsmiczny UHR jest przystosowany do pracy w środowisku morskim i sprawdza się w każdych wymaganych warunkach środowiskowych w miejscu badań w systemie 24 godzinnym. Nasze streamery z małymi interwałami grupowymi wynoszącymi 1 i 2 m pozwalają na przeprowadzenie bardzo szczegółowej analizy prędkości i przechwytywanie widma wysokich częstotliwości ze źródła wzbudzania (sparkera). Dodatkowo podwójny sparker, który może być używany w trybie flip-flop lub trybie dostrojonym, pozwala osiągnąć rozdzielczość pionową 10-30 cm. Nasz system pozycjonowania streamerów gwarantuje subcentymetrową precyzję, a dzięki modułom akwizycji wielościeżkowej wyposażonym w 24-bitowy przetwornik A/D delta-sigma możemy rejestrować dane w sposób ciągły za pomocą 96 kanałów z częstotliwością próbkowania 10 kHz.